nevelotestulet
napkozistabaor1
evnyito

Tavaszi Zánka

Harmadikosaink nagy izgalommal várták június első hetét, amikor is tavaszi, ottalvós osztálykirándulásra indulhattak Zánkára.
Legtöbbjüknek ez volt az első tábori kalandjuk, mert először aludtak szüleiktől távol. Az utazás előtti készülődés során sokat beszélgettek az Erzsébet táborról, a programokról, viselkedési szabályokról, összeállították a felszereléslistát.
Végre június 3-án felszállhattak az autóbuszra, hogy mielőbb odaérjenek a regisztrációra. Az esős idő ellenére alig várták, hogy megpillanthassák a Balatont és az Erzsébet tábor területét. A regisztráció után megkapták az azonosító QR-kódos karszalagokat, majd elfoglalhatták helyüket a T2 (téli) altáborban.
Az első kihívás az ágyneműk huzatolása volt, több- kevesebb sikerrel. Lelkesen ügyeskedtek, de lesz még idejük gyakorolni a nyári turnusig.
Zánkán érdekes programokkal várták őket. Látták a Dr Rex Kutyás Egyesület vidám, szórakoztató bemutatóját a szebbnél szebb, ügyesebbnél ügyesebb kis kutyusok produkciójával. Az esti Animal Cannibals koncert után a „tesók” szórakoztatták, énekeltették, táncoltatták meg a táborlakókat. Másnap bevették a közeli játszótereket, sportpályát. Csoportos foglalkozásokon is részt vettek:
voltak, akik a trambulint, mások az állatmentő csapatépítő játékot, míg páran a bábszínházat választották, ahol a Székely asszony című előadást nézték meg.
Kisétáltak a népszerű dottó állomásáig is, majd onnan a kisvonattal utaztak a mólóig, ahol közelről gyönyörködhettek csodálatos Balatonunkban. Az esti diszkóban kedvükre táncolhattak, énekelhettek a táborvezető Tamás bácsi vezényletével. Hamar elröppent a két nap, újból csomagolni kellett és szerdán már haza is érkeztek.
A gyerekek sok élményre, tapasztalatra tettek szert ezalatt a rövid idő alatt: önállósodtak, ügyesedtek, bátrabbá váltak. A közösen átélt kellemes események alatt jobban összekovácsolódtak, új barátságok is születtek a két osztály tanulói között. Az utazás, az esti vidám, önfeledt játékok, beszélgetések során jobban megismerhették egymást iskolán kívül is.
Néhány gondolat a táborozók iskolai fogalmazásaiból:
„ Nagyon jó volt, hogy felül alhattam az emeletes ágyon.”
„Jól éreztem magam Zánkán.”
„Beszélgettünk, játszottunk, sokat nevettünk.”
„Itt zuhanyoztam először.”
Jól sikerült az első táboruk, már most várják a következő, egyhetes zánkai közös nyaralást július végén.

Körmendi körmenet a Délvidéken
Az arisztokrácia nyomában Horvátországban és Szlovéniában