szalmabála
nevelotestulet
hoeses
unnepitémanap
Asztfaltrajzok
olcsai444

Híreink

Pályaorientációs témanapot tartottunk

Ma már nem lehet elég korán elkezdeni a pályaválasztást. Ezért iskolánkban a tagnapi nap más volt mint a többi. Az iskolapad helyett különböző munkahelyeken, intézményekben, gyárakban töltötték tanulóink a délelőttöt. A cél az volt, hogy találkozzanak különböző szakmák művelőivel, gyakorlatban lássák tevékenységüket. 
Alsó tagozatos tanulóink közül az első évfolyamosok a Mini Cukrászdában jártak, ahol Pappné Horváth Ildikó körbe vezette a kíváncsiskodó gyermekeket a műhelyben, beavatta őket a süteménykészítés rejtelmeibe, és megvendégelte a tanulókat egy finom süteménnyel. A 2.a osztályosok az Ada bútorgyárba látogattak el. A gyerekek filmvetítés során ismerkedtek a munkafolyamatokkal, majd bejárták az üzemet, ahol a bútorgyártás korszerű eszközeit láthatták. Dolgos Anikó méhész irányításával a méhészet titkait fedezték fel és különleges mézeket ízleltek a 2. b-sek. Harmadikosaink a körmendi kenyérgyárban töltötték a délelőttöt. Kozorics Zoltánné, Szilvi néni vezetésével a kenyérgyártás folyamatairól szereztek bővebb ismereteket. Betekintést nyertek a pékek munkájába és kipróbálhatták az óriási péklapátot is. A program végén finom, friss pékárut kóstolhattak. Negyedikes tanulóink a pályaorientációs nap első felében a Katasztrófavédelmi Kirendeltségen tettek látogatást, majd a délelőtt második részében az MTE játékosai tartottak nekik bemutatót a Sportcsarnokban. Közös játék után a program beszélgetéssel, autogram gyűjtéssel zárult.
A felső tagozatosok többnyire olyan helyeket kerestek fel, ahol a továbbtanulással kapcsolatban gyűjthettek hasznos információkat. Az 5.a és 5.b osztályok a Körmendi Járási Bíróságra mentek, ahol részesei lehettek egy-egy bemutató tárgyalásnak. A 6.a osztály a Magyar Agrárkamara által szervezett iskolalátogatási programon vett részt a Vépi Mezőgazdasági Szakgimnázium és Szakközépiskolában. A 6. b osztályosok az ADA Hungária Kft. körmendi gyárában jártak. Hetedikeseink a Rendészeti Szakközépiskolában és a Határrendészeknél voltak. Az iskola múzeumában a rendőri munka során használt eszközöket, fegyvereket, egyenruhákat tekintették meg, szimulációs lőgyakorlaton is részt vettek. Ők a jövő héten Szombathelyre a pályaorientációs vásárra is elutaznak. A nyolcadikasok az iskola épületében maradtak. Osztályfőnökeik tartalmas programokat szerveztek számukra: pályaorientációs kérdőívek segítségével mélyíthették el önismeretüket, kerestek rá szakmákra, iskolákra. Két középiskola, a VMSZ Hefele Menyhért Építő- és Faipari Szakgimnázium és Szakközépiskola és VMSZC III. Béla Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája is bemutatkozott. A Hefele oktatói alkalmi műhelyt rendeztek be a technikatermünkben, ahol tanulóink virágkarókat, bőrlabdát és mozaiklapokat készítettek. Szókereső játék /pl. karrier, motiváció stb./, „foglalkozás” activity, névjegykártya / mi leszek 10 év múlva?/ készítése, csőszjáték színesítette a napot. S mivel a pincéreknek nem sikerült a kifogástalan felszolgálás, az „eltört üvegpoharak” feltakarításával gyakorolták a takarító foglalkozást is.
A gyerekek jól érezték magukat a témanapon, sokat tanultak a látottakból.

Köszönet mindazoknak, akik támogatták a programok megvalósulását! 
 

Pályázatok

Korábbi pályázatok

Körmendi körmenet a Délvidéken
Körmendi körmenet a Délvidéken
Határtalanul
Határtalanul
Az arisztokrácia nyomában Horvátországban és Szlovéniában
Felvidéki portya Körmendről 2019
Felvidéki portya Körmendről 2019
A bányavárosok felfedezése 2018.
A bányavárosok felfedezése 2018.
Kirándulás Szlovákiába 2017.
A Délvidéken jártunk 2016.
Alpokaljától a Magas-Tátráig 2014.

Kiemelt pályázatunk

Aktív iskola

Bozsik Program

Kosárpalánta

Ökoiskola

További pályázataink

RRF-1.2.1-2021-2021-00001

„Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára”

EFOP-3.3.5-19-2020-00042

Csodaszarvas iskolai közösségi program

EFOP-3.1.5-16-2016-00001

„A tanulói lemorzsolódással veszélyeztetett intézmények támogatása"

EFOP-3.2.4-16-2016-00001

„Digitális kompetencia fejlesztése”

TIOP-1.1.1-07/1-2008

A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése

TÁMOP-6.1.2.A-14/1-2014-0001

„Teljes körű Iskolai Egészségfejlesztés”