nevelotestulet
evnyito
napkozistabaor1

„Nyit már a gyöngyvirág, éljen a nyár!”

Az iskolai kórus a Várkoncerten szerepelt

A hagyományos „tanév végi” kórusmuzsikát, a Várkoncertet Körmend Város Vegyeskara rendezi meg minden év júniusában. Idén 7-én, pénteken 18 órakor a Batthyány Örökségközpont Színháztermében állhattunk színpadra ismét kórusunkkal. Egyesített kórusként a Somogyi Béla Tagiskola énekkaros tanulóival együtt próbáltunk egész évben. A tavaszi munkánk lezárásaként mutattuk be tanult dalainkat. A fellépés előtt kettő zongorás főpróbán is részt vettünk. Az első két dallal a tavaszt és a nyarat idéztük meg, majd a ma is élő magyar zeneszerző, Balázs Árpád két kis kórusművét hallhatta kedves közönségünk. Ezt követően a KFT zenekar népszerű száma, az Afrika szólalt meg, majd egy régi diákdal is felcsendült, amelyben már a vakációról énekeltünk. Végül egy kis jazz-hangulatot szerettünk volna teremteni Uli Führe: Dubadap da… című művével. Műsorunkban szólót énekelt Markó Ida a Somogyi iskola 4.a  osztályos tanulója. A rendezvényen jó hangulatban, igazi örömzenéléssel tölthettük a kora esti órát.  A műsorban az iskolai kórusok után a Városi Vegyeskar műsora hangzott el, befejezésül pedig minden énekkarossal együtt közösen énekeltünk az ismert dallamra: „Legyen a béke Teveled! ...”
Kórusunk műsorát zongorán kísérte Sabáli László. Köszönet a Szülőknek, hogy lehetővé tették a gyerekek részvételét, meghallgatták a hangversenyt. Az iskolai énekkart felkészítette: Pestiné Bánhidi Szilvia kórusvezető.
Fotók itt: https://www.kormend.hu/KePGALeRIA3/Kormendi_rendezvenyek/Varkoncert_2024_Foto_Jambori_Tamas.html
Képek forrása: kormend.hu - Jámbori Tamás

Körmendi körmenet a Délvidéken